Je váš stromeček nejkrásnější? Porovnejte ho s tím, který vyhrál soutěž

Středa, 27.12.2017

Jaký máte vánoční stromeček? Určitě je krásný. Ovšem nejkráísnější stromečky zdobí školáci ze Základní školy heyrovského v Olomouci. Zvítězili totiž v soutěži, které se účastnilo hned osmnáct olomouckých základních škol.

Školy se přihlásily do tradiční soutěže Zdobení vánočních stromků, kterou každým rokem vyhlašuje olomoucká radnice. Finále akce se letos z důvodu rekonstrukce budovy radnice odehrávalov pavilonu A olomouckého výstaviště v rámci vánočních trhů Flora Olomouc. První místo získali právě žáci Základní školy Heyrovského. Celá třída obdržela poukaz do Aquaparku, dort z kavárny Opera a dárkovou tašku upomínkových předmětů města.

Na druhém místě byl vyhodnocen stromeček Fakultní základní školy Holečkova a bronzovou příčku obsadili žáci logopedické ZŠ z třídy Svornosti. Odměnou jim byly poukazy do zoo a Muzea umění, stejně jako dorty a drobné dárky.

Všechny účastníky pak statutární město pozvalo do kina Metropol na filmové představení Paddington 2, které se uskuteční dne 23. ledna. 

Foto: MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)