V Olomouci se narodilo nejvíc dětí od roku 1989! Letos je první Kateřina z Bystrovan

Středa, 3.1.2018

V největší porodnici v Olomouckém kraji se první letošní dítě narodilo až v 11:45 hodin, holčička Kateřina Janišová z Bystrovan vážila při porodu 3990 gramů a měřila 53 cm. Děvčátko i jeho maminka jsou v pořádku. Teprve 2. ledna se ve fakultní nemocnici narodilo první dítě rodičům z Olomouce. V čase 3:24 přišla na svět Magdaléna Řehulová. Tu i její rodiče přišel ve středu 3. ledna pozdravit primátor Olomouce Antonín Staněk. 

V loňském roce se ve Fakultní nemocnice Olomouc narodilo 2545 dětí, což je nejvíce od roku 1989. Za posledních jedenáct let tak počet dětí narozených v největší porodnici v Olomouckém kraji překračuje pravidelně hranici dvou tisíc. Nejvíce dětí se loni narodilo ve FN Olomouc v srpnu, nejméně v dubnu.

Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Olomouci byla loni Eliška, následovaly Tereza a Adéla. Mezi chlapeckými jmény dominoval Jan, ale také Jakub a Adam. Rodiče svým potomkům ale vybírali také mnohem méně obvyklá jména, jako například Anwar, Batkhangai, Behruz, Ezel, Jarovít, Nevio, Sari, Venci, Anujin, Enisa, Leonor, Liselota, Suliko nebo Zuchra.

Porodnice Fakultní nemocnice Olomouc je perinatologickým centrem. Kromě běžných porodů z Olomoucka jsou právě sem soustředěny nejrizikovější porody z celého Olomouckého kraje.

Foto: FNOL/ Egon Havrlant a Dalibor Peřina a MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)