Desítky stánků, koncerty, tanec i zábava pro děti: veletrh sociálních služeb

Pátek, 18.5.2018

Taneční vystoupení, pěvecká představení včetně ukrajinských lidových písní, divadlo a více než třicet organizací se představuje dnes od rána na II. ročníku Veletrhu sociálních a souvisejících služeb v Olomouci. Veletrh bude na Horním náměstí otevřený až do 16 hodin.

Návštěvníci se kromě zajímavého kulturního programu mohou seznámit s náplní činnosti i nabídkou služeb dvaatřiceti neziskových organizací a spolků, které pomáhají různým skupinám obyvatel. „Mezi vystavujícími jsou již známé a zavedené organizace, jako například Maltézská pomoc, Charita Olomouc, Jitro Olomouc, Sociální služby pro seniory Olomouc, Klíč – centrum sociálních služeb, TyfloCentrum a Tyfloservis či třeba DC90, potkáme tu ale i řadu dalších méně známých, ale stejně prospěšných organizací,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs, který nad akcí převzal záštitu.

V rámci doprovodného programu se postupně představují taneční soubory Ternore, Domino, Khamoro, Khale Jakha a další, pěvecký sbor Korále, kapela KyklopBand, Divadlo Lopota a spousta dalšího. Pro děti jsou zde připraveny různé atrakce, o zábavu i poučení se nejmenším návštěvníkům starají také hasiči, policisté, Český červený kříž a pracovníci Fakulty tělesné kultury UP Olomouc. Na Horním náměstí se současně odehrávají i antikvární trhy

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)