Večerní prohlídka a retrovečer s koncertem Emila Viklického zpestří letní Floru

Středa, 18.7.2018

Kdy nejlépe nasát jedinečnou atmosféru vystavovaných květinových exponátů v pavilonu A než při vyhledávané večerní autorské prohlídce v pátek 17. srpna. Na netradiční podívanou naváže retrovečer plný vzpomínek na uplynulých 60 let prostřednictvím talkshow s významnými osobnostmi Flory za hudebního doprovodu dua Emil Viklický (klavír) a Josef Fečo (kontrabas). Vstupenky na páteční večer jsou již v prodeji.

Mezinárodní květinová výstava Flora Olomouc 2018, letní etapa bude své návštěvníky hostit 16. – 19. srpna. V pátek 17. srpna se pak mohou návštěvníci od 20.00 do 20.30 hodin těšit na oblíbenou večerní prohlídku slavnostně nasvícené hlavní expozice v pavilonu A s jubilejním názvem „Rozkvetlá léta“, která svým ztvárněním mapuje šest dekád květinových výstav na Floře. Večerní prohlídka bude i tentokrát okořeněna komentářem samotného autora. Od 20.30 do 22.00 hodin na ni naváže stylová talkshow se zajímavými hosty na téma „Jak se Flora Olomouc zapsala do našich životů“. Mezi pozvanými hosty večera jsou Ing. Vladimír Sitta, Vladislav Galgonek a Emil Viklický, který se zároveň postará o hudební zážitek svým koncertním vystoupením. Občerstvení po celý večer je pro návštěvníky zajištěno. Vstupenky na páteční večer stojí 150 Kč online, na místě pak 180 Kč a jsou k zakoupení na www.flora-ol.cz.

Stručný přehled akcí k 60. výročí Výstaviště Flora Olomouc

Plenérová výstava (Smetanovy sady – nyní až do 31. 10. 2018)

Velkoformátové dobové fotografie zachycující historii Flory s průhledem na současný stav se nachází při vstupu do Rudolfovy aleje z Wolkerovy ulice a dále od Rudolfovy aleje směrem k Fontáně a oranžerii.

Flora Film Fest (Smetanovy sady, na Sambě – aktuálně dle počasí až do 1. 9. 2018)

Flora film fest 2018 je jedinečnou přehlídkou populárně-naučných filmů s floristickou a botanickou tematikou a vzácných filmových dokumentů z archivu Výstaviště Flora Olomouc. To vše promítané z klasického filmového pásu.

Retro fotosoutěž  (facebook – nyní až do 16. 8. 2018)

Každý týden je na facebooku autor jedné zaslané dobové fotografie z Flory odměněn dvěma vstupenkami na letní výstavu Flora Olomouc. Ten také postupuje do finálového kola, jehož vyhodnocení se uskuteční v rámci letní výstavy Flora Olomouc a výherce získá 2 vstupenky na koncert Michaela Jackson Symphony.

Flora Olomouc letní etapa (16. – 19. srpna)

Hlavní květinová expozice nese jubilejní název „Rozkvetlá léta“. V pátek 17. srpna nebude chybět večerní autorská komentovaná prohlídka a retrovečer s významnými osobnostmi olomouckého výstaviště. Hudební doprovod zajistí Emil Viklický a Josef Fečo.

Dny evropského dědictví (Smetanovy sady 8. – 9. 9. 2018)

V rámci Dnů evropského dědictví se uskuteční slavnostní otevření zrenovované historické oranžerie (Pecha Kucha night). Zajištěny jsou dále komentované prohlídky olomouckých parků, botanické zahrady a rozária. Těšit se návštěvníci mohou i na komentované večerní prohlídky sbírkových skleníků.  

Flora Olomouc podzimní etapa (4. – 7. října)

Podzimní etapa navazuje svým pojetím a názvem „Zemská výstava ovoce a zeleniny“ na původní výstavy, které se před 60 lety v Olomouci provozovaly a těšily se velké oblibě.

Galakoncert Michael Jackson Symphony (Pavilon A - 4. 11. 2018)

Galakoncert Michael Jackson Symphony ve spolupráci s Moravskou filharmonií je vyvrcholením oslav 60. narozenin Flory. Největší hity krále popu zazní v jedinečných aranžích Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestra.

Zdravice „Co byste popřáli Floře k šedesátinám“ (web Flory – nyní až do konce roku 2018)

Aplikace 60 (září 2018 – červen 2019)

Aplikace je určena žákům 2. stupně ZŠ. Uživatel se stává virtuálním manažerem výstaviště a ti nejúspěšnější manažeři budou na konci školního roku odměněni.

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)