Hledejte želvu a poznávejte tajemné stránky olomouckých památek

Středa, 8.8.2018

Užít si krás Olomouce poněkud netradičně? I to je jeden z důvodů proč se s dětmi zapojit do městské letní soutěže Hledej želvu. Jejím cílem je na území města najít památky a zajímavé stavby pomocí indicií.

Hra má dvě kola, která trvají dva týdny. V každém kole je symbolem želvy označeno pět památek či objektů. Hledání památek napomáhá zveřejňování indicií, které naleznete na facebookových stránkách a na www.hledejzelvu.cz.

Spoluautorem hry je vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert. „Vymysleli jsme ji spolu s kamarády před šesti lety. Mezi lidmi má stále kladný ohlas a účastníků bývá na stovky,“ uvedl Schubert.

Účastníci hry zasílají na e-mail hledej.zelvu@olomouc.eu fotografie památek označených symbolem želvy. Tyto fotografie jsou zveřejněny na Facebooku a po skončení daného kola je tam zveřejněn i seznam výherců.

Na hráče čekají zajímavé ceny, nevšední zážitky, jako je například speciální procházka olomouckými památkami s průvodcem, případně volné vstupy na akce spolupořádané statutárním městem Olomouc. V minulosti se tak účastníci hry v rámci odměn seznámili například s takřka zapomenutou historií tajemného kostela svatého Blažeje či s podobně neznámými dějinami Nové věže a dvou Olomoucí. 

První kolo trvá do 21. srpna, druhé má termín od 22. srpna do 4. září.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)