Náměstí plné dětí a hasičů i strážníků. Loučení s prázdninami v Olomouci!

Úterý, 28.8.2018

Závody hasičů, tradiční pěnová koupel, obří skákací nafuikovací stříkačka a další! Závěr prázdnin patří i letos na Horním náměstí školákům. Tak jako každý rok i letos pro ně dobrovolní hasiči společně s městskou policií připravili na samotný závěr letních prázdnin akci plnou zábavy a atraktivních soutěží. Rozloučení s prázdninami se uskuteční na Horním náměstí v úterý 28. srpna od 13 hodin.

„Tradiční akce pro školáky zaplní náměstí soutěžemi, ukázkami techniky i atraktivní koupelí v hasičské pěně. Smyslem je, aby se děti nejen pobavily, ale přiučily se i novým věcem zejména v oblasti bezpečnosti, prevence nebo zdravovědy,“ zve na Horní náměstí náměstek primátora Martin Major.

Ti, kteří zavítají na Horní náměstí v době od 13 do 17.30, si mohou prohlédnout jak historickou tak i současnou hasičskou techniku, vybavení městské policie nebo si vyzkoušet například leaserovou střelnici. „Návštěvníkům se přestaví zástupci všech jednotek sboru dobrovolných hasičů statutárního města Olomouce, kteří svou rychlost poměří v požárním útoku. Své dovednosti prověří nejen mužská družstva, ale mezi sebou se utká i několik sportovních družstev hasiček,“ doplňuje náměstek Major. Kromě soutěží bude na děti čekat skákací hrad, malování na obličej a na závěr tradiční hasičská pěna a koupel v ní.

Na akci zve statutární město Olomouc, Městská policie Olomouc a odbor ochrany magistrátu města.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)