Večerní zoo je úžasná. Zahrada se za tmy promění v opravdovou divočinu

Sobota, 10.11.2018

Podvečerní procházka areálem Zoo Olomouc má v nynějším dušičkovém počasí nenapodobitelné kouzlo. Zatímco na jaře a v létě se v prostoru zoologické zahrady pohybuje více lidí než zvířat, touto dobou je to zcela naopak. V krásném přírodním areálu na svazích Svatého Kopečka, kde je olomoucká zoo vystavěna, potkáte kolem páté hodiny odpoledne návštěvníky jen zřídka. Zato zvířat je tu k vidění více než ve dne. 

Pokladna zoo je v listopadu otevřená do 16 hodin. V areálu zahrady ale můžete zůstat až do 18 hodin! A jakmile se po půl páté setmí, zoologická zahrada se mnohem více než během jasného dne stává skutečným domovem zvířat. Při procházce mezi výběhy a pavilony je slyšet vytí vlků, hlasitě se ozývají i někteří ptáci a další tvorové. Zvířata se za tmy a ve skoro liduprázdné zahradě chovají jinak než v pravé poledne.

Zkuste se projít třeba podél výběhu vlků, a po chvíli zjistíte, že máte neodbytné průvodce. Smečka vlků totiž zprvu velmi tiše provází osamělého návštěvníka těsně podél oplocení. Když začnou šelmy po chvíli tlumeně vrčet, uvědomíte si, jak je krásné, že vás od smečky dělí pevná ohrada... Respekt tihle vlci s lesklýma očima rozhodně vzbuzují. 

Podél plotů v bezprostřední blízkosti cesty se ale za tmy prochází i spousta dalších zvířat, ať už šelem, jako je rys či třeba lev, tak i různých kopytníků. Zvířata, která bílý den raději prospí, jsou najednou aktivní. Můžete pozorovat pobíhající drobounké fenky nebo třeba nové obyvatele zoo, africké medojedy. Mimořádně aktivní jsou i surikaty, které se neunaví snad nikdy. Z úkrytů vylézají různí ještěři. Vzhůru a v plné síle jsou dokonce i klokani. Také před skly mořských akvárií je v podvečer daleko více místa než za plného návštěvnického provozu. 

Podvečerní listopadová návštěva Zoo Olomouc má prostě své kouzlo, které stojí za to vyzkoušet. Motto zdejší zahrady "Oko do světa divočiny" získává v takové atmosféře další zajímavý rozměr. 

Ilustrační foto: a-z-animals.com a REJ.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)