Ochutnejte originální Troškovu Hoštickou medovinu, láká šéf vodáckého kempu

Pondělí, 10.12.2018

Pokud už jste obešli všechny stánky na Horním a Dolním náměstí a pořád jste nenašli to pravé, zkuste udělat pár kroků navíc, k nově otevřenému stánku vodácké firmy Pádlo Morava. To je společnost, která provozuje vodácký kemp a půjčovnu lodí v nedaleké Horce. Jejich adventní stánek najdete před prodejnou kol spřátelené firmy Moolbike v Palackého ulici (poblíž stanice ČD Olomouc – Město).

„Nabízíme poctivě vařený punč podle receptu mé stařenky, tedy z pomerančů, vína, citronů, badyánu, skořice a hřebíčku nebo dětský punč, vařený z džusů a koření. Hlavním tahákem je ovšem Troškova Hoštická medovina z filmové vesničky Slunce, seno a …, kterou již dvacet let navštevuji a mám tam mnoho přátel,“ říká Zdeněk Bezloja, šéf Pádlo Morava.

Tento originální nápoj zakoupíte v rámci Olomouckého a Jihomoravského kraje pouze v tomto stánku. Navíc jeho koupí přispíváte na dobrou věc, protože část výtěžku poputuje na záchranu drslavické tvrze, která leží kousek od této malebné vesničky, kterou proslavil rodák, pan režisér Zdeněk Troška. Ten mimochodem zakázal tuto medovinu dodávat do obchodních řetězců.

Ke snědku zde nabízejí grilovaný hermelín s brusinkami, párky v rohlíku a hamburgery.

Dále nabízí vlastnoručně natěžené jmelí, vázané do poctivých kytek, originální kovové přívěšky na krk s vodáckými motivy včetně barevných kůží. K dostání jsou i vlastnoručně vyráběné vánoční ozdoby na pověšení.

S výjimkou 24. a 25. prosince zde budou mít ptevřeno až do konce roku. 

Více o společnosti na www.padlo-morava.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)