Noční procházka nasvětleným palmovým hájem! Flora v Olomoucké muzejní noci

Úterý, 30.4.2019

Procházka mezi nočními palmami, speciálně nasvícený skleník, fascinace rostlinami... Výstaviště Flora Olomouc se i letos se svým vlastním programem zapojí do 6. ročníku Olomoucké muzejní noci. Pro návštěvníky chystá noční komentované prohlídky palmového skleníku. Zapojí se i do Dne fascinací rostlinami, kde navíc nabídne komentované procházky botanickou zahradou a naučnou soutěž pro děti.

Na speciálně nasvícený palmový skleník ve Smetanových sadech se mohou návštěvníci těšit v pátek 17. května v rámci Muzejní noci v Olomouci. Komentované prohlídky budou v časech 20.30, 21.30 a 22.30 hodin.

Mezinárodní akce Den fascinace rostlinami se koná pod záštitou ministra zemědělství a Asociace soukromých zemědělců a letos připadá na sobotu 18. května. Výstaviště Flora Olomouc jej oslaví rovněž nočními prohlídkami palmového skleníku ve 20.30, 21.30 a 22.30 hodin. K tomu navíc zve na komentované prohlídky botanické zahrady v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Děti se zde mohou zapojit do naučné hry „Za tajemstvím rostlin“.

Kapacita míst na komentované noční prohlídky sbírkových skleníků je omezená. Vstupenky jsou v prodeji od 1. května na www.flora-ol.cz.

Sbírkové skleníky a botanická zahrada s rozáriem jsou jinak návštěvníkům otevřeny každý den kromě pondělí vždy od 9.30 do 18 hodin. Do botanické zahrady a rozária je vstup volný.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)