Kultovní kavárna je po půl roce zpátky. Jen se o kousek posunula

Středa, 10.7.2019

Za léta si kavárna Café 87 vydobyla mezi olomouckými kavárenskými hosty velmi solidní renomé. Roli hrálo i skvělé místo v objektu někdejšího kina Central a Radio baru, dnes Muzea umění na spojnici Denisovy ulice a náměstí Republiky. Vloni skončila. Dnes si už v Café 87 můžete opět dát kávu, jen sídlí o zhruba 800 metrů dál od centra. 

Letos na začátku roku skončil provoz Café 87 v prostorách Muzea umění kvůli chystané rekonstrukci objektu. Kavárna sice končit nechtěla, ale nedohodla se s kulturní institucí na pokračování provozu. Provozovatelka proto tehdy oznámila, že kavárnu otevře na stejné trase, jen o něco blíž k hlavnímu nádraží. Od minulého týdne to je skutečností. V bloku domů v ulici 1. máje, který sousedí s hotelem Palác, otevřela kavárna v sice o něco menších, ale neméně příjemných prostorách. Posadit se dá i venku u několika stolečků.

Na stejném místě současně fungují i tři další, již zavedené kavárny (Sebio, Dolce Vita a Palác), takže na této hranici historického a novodobého města vzniká docela příjemná lokalita. Na kafe v Olomouci nemusíte jen do úplného centra... 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)