Nejstarší obyvatel SeniorCentra: Nádherný zážitek, připomnělo mi to mši na Velehradě

Neděle, 11.10.2020

I přes druhou vlnu koronaviru mohli klienti SeniorCentra na Nových Sadech v Olomouci zažít výjimečnou bohoslužbu pod vedením Otce Antonína Štefka, která je povzbudila v současné nelehké situaci. Mše svatá proběhla v olomouckém domově pro seniory SeneCura přímo venku na terase.

„Společně s klienty jsme pro tuto událost připravili improvizovaný oltář, který jsme vyzdobili lucernou a květinami. Otec Antonín se klientům našeho domova představil a my jej srdečně přivítali. Mše svatá byla skvělou příležitostí více se poznat. K dobré atmosféře přispělo i příjemné počasí, takže jsme po bohoslužbě ještě chvíli společně pobyli v prostorách zahrady a povídali si,“ uvedla Lenka Bazgerová, vedoucí aktivizační pracovnice SeniorCentra Olomouc.

Jednoho z nejstarších klientů olomouckého SeniorCentra, Mojmíra Látala, který v domově žije se svou manželkou a který mše pravidelně navštěvuje již od dětství, bohoslužba na terase nadchla: „Byl to nádherný zážitek, připomnělo mi to mši na Velehradě, která se konala také venku. Děkujeme za tu možnost, moc se nám to s manželkou líbilo.“

Mše proběhla ještě před preventivním uzavřením domova návštěvám, ale vzhledem k velkému ohlasu ze strany klientů, se bude bohoslužba ve venkovních prostorách SeniorCentra určitě opakovat, hned jak budou návštěvy opět obnoveny. „Bylo to nádherné setkání a zahrada nám všem poskytla skvělé místo k rozjímání a ke společným modlitbám,“ dodala k nevšednímu duchovnímu zážitku Lenka Bazgerová.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)