Plavecký stadion v Olomouci se podstatně změní, čekají ho opravy za 10 milionů

Čtvrtek, 11.5.2017

Plavecý stadion v Olomouci čekají dost podstatné změny a rekonstrukce. Olomoučtí radní na včerejším jednání dali zelenou investicím a opravám na plaveckém stadionu. Areál krytého bazénu se tak dočká rekonstrukce hlavního vstupu, šaten i vzduchotechniky. Kromě toho se může začít i s přípravou projektové dokumentace na rekonstrukci bazénového tělesa a technických instalací. 

„Plavecký bazén je jedno z nejvytíženějších sportovně rekreačních zařízení ve městě, kam ročně zavítá na 300 tisíc návštěvníků. Vzhledem k tomu, že stavebně technický stav některých prostor krytého bazénu již není zcela vyhovující, souhlasili jsme s požadavkem provozovatele plaveckého stadionu a rozhodli o nutných opravách,“ vysvětil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Návštěvníci se tak mohou těšit na novou podobu hlavního vstupu do areálu krytého bazénu, který se po rekonstrukci změní téměř k nepoznání. Současný vchod v kombinaci se zádveřím, který komplikuje vstup větším skupinám, nahradí zcela nový vstupní portál. Umožní bezproblémový příchod všem návštěvníkům, splní technické i bezpečnostní požadavky a esteticky naváže na moderně řešenou vstupní halu. 

Další připravované změny pak návštěvníci ocení v šatnách a souvisejícím zázemí krytého bazénu. Obnoveného prostoru se dočkají jak v pánské, tak i dámské části, kde opotřebované povrchy šaten nahradí moderní protiskluzové povrchy. Obnovou zde projdou také technologie, vzduchotechnika a osvětlení.

Kromě na první pohled viditelných investic čeká areál oblíbeného plaveckého stadionu také rekonstrukce vzduchotechnické jednotky pro vestibul i šatny krytého bazénu. 

„Předpokládaný objem nákladů v součtu za všechny zakázky je 10 milionů korun,“ vyčíslil náměstek primátora Pavel Urbášek. Realizací rekonstrukce město pověřilo provozovatele OLTERM&TD Olomouc, a.s.

Foto: olterm.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)