Nejlepší čeští hráči i mistři z Polska a Slovenska přijedou na Mozartovy koule

Čtvrtek, 10.8.2017

To naprosto nejlepší z našeho pétanque můžete zažít v sobotu v Olomouci. V Korunní pevnůstce se v sobotu od 9 hodin koná 10. ročník open turnaje v pétanque s názvem Mozartovy koule. Přihlášen je rekordní počet hráčů, přesto je turnaj nadále otevřen i příchozím. Turnaj podporovaný statutárním městem Olomouc je specifický tím, že se na něm schází česká špička, současná reprezentace, zahraniční hráči i amatérští začátečníci bez licence. Letos jsou mimo jiné nahlášeni aktuální mistři České republiky či skvělí hráči z Polska a Slovenska.

Na start se musí všichni dostavit v 8 hodin ráno, po nalosování a odehrání základních skupin se play-off dá očekávat kolem 14. hodiny. Finále přijde ke slovu v amfiteátru Korunní pevnůstky kolem 19 hodin. Název turnaje připomíná pobyt Wolfganga Amadea Mozarta v Olomouci a pro vítěze jsou letos výjimečně připraveny mezi trofejemi a palmáre i skladatelovy busty dovezeny přímo ze Salzburgu. Stejnojmenné cukrovinky pak tvoří jeden ze symbolů turnaje a při registraci hráčů nahrazují welcome drink.

Letošní jubilejní ročník se koná v době, kdy se Olomouc pyšní titulem Evropské město sportu a v době, kdy pétanque aspiruje na zařazení mezi olympijské sporty na hrách v Paříži v roce 2024.

Foto: Pavel Konečný

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)