Olomoucký jezdecký tým to nevzdal: světový pohár bude navzdory koronaviru!

Neděle, 26.7.2020

Krize, kterou přinesla pandemie koronaviru, výrazně zasáhla oblast sportu, jezdectví nevyjímaje. Řada pořadatelů po celém světě zrušila plánované závody. Tým v olomouckém Equine Sport Centru se však vidiny plánovaného Světového poháru nevzdal. Ve dnech 26. – 30. 8. 2020 proběhne v Equine Sport Center již 7. ročník mezinárodních parkurových závodů CSI2*-W Olomouc. Příznivce jezdeckého sportu a soutěžící čeká pět dní plných silných sportovních momentů.

Parkurové závody kategorie CSI-W Olomouc zapsané do série World Cup letos bude, i když v důsledku výše uvedených okolností zaznamená několik změn. „Všichni, kdo stojí za každoročním Světovým pohárem v Olomouci, věřili, že se ho i letos podaří uspořádat. Ve světle toho, že desítky organizátorů v Evropě i jinde své plány vzdaly, je vůle olomouckého týmu obdivuhodná,“ uvedla ředitelka závodů Klára Damborská.

Dlouhodobá spolupráce s nejvýznamnějším partnerem J&T Bankou naváže znovu od sezony 2021, dotace pro letošní závody tak zůstávají zcela v režii ESC Olomouc. Ve výhrách rozdá organizátor celkem 90.000 EUR. Původně plánovaná kategorie tří hvězd byla změněna na CSI2*, avšak mítink zůstane zařazený do série Světového poháru.

 Pro účastníky budou připraveny Big Tour, Middle Tour, Small Tour a Elite Tour. Stejně jako v předešlých letech si přijdou na své junioři, mladí jezdci ve věku do 25 let a jezdci, kteří připravují mladé koně. Novinkou bude runda pro pětileté, jež doplní kategorii šesti a sedmiletých koní. Rozpis nabídne také tři soutěže, v nichž se pojede o body do světového žebříčku Longines Ranking. „Autorem parkurů bude v České republice známý a velmi oblíbený Eduard Petrovič,“ prozradila ředitelka olomouckého Equine Sport Centra Michaela Smrčková. CSI2*-W Olomouc se uskuteční ve dnech 26. až 30. srpna, a kromě zmíněné možnosti bodovat do série World Cup přinese také šanci splnit si kvalifikační minimum pro některé šampionáty FEI.

Podrobnosti o parkurovém Světovém poháru v Olomouci najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)