Sigma dnes nastoupí ve finále proti pátému týmu rakouské ligy, innsbruckému Tirolu

Sobota, 9.1.2021

Sigma Olomouc dnes ve finále Tipsport Malta Cupu vyzve pátý celek rakouské ligy WSG Swarowski Tirol. Do finále se dostala po předchozí výhře 2:1 nad Spartakem Trnava, v němž za Hanáky skóroval osmnáctiletý mladík Kryštof Daněk a loňská akvizice Sigmy Dominik Radič.

V pátek trenér Radoslav Látal naordinoval hráčům náročný program – dva tréninky, video rozbor středečního utkání s Trnavou a přípravu na Tirol. První dopolední trénink měl svižné tempo. Po úvodním rozcvičením následovala rychlostní průprava a hra na zkráceném hřišti s omezeným počtem doteků. Během druhého tréninku fotbalisté Sigmy nacvičovali střelbu a různé herní situace. Na závěr si zahráli na polovinu hřiště.

Ve finále Sigmu čeká kvalitní rakouský soupeř WSG Swarowski Tirol, který v semifinále porazil brněnskou Zbrojovku 2:0. Tým z Innsbrucku se aktuálně nachází se ziskem 17 bodů na pátém místě nejvyšší soutěže. Na podzim si připsal cenný skalp Rapidu Vídeň, který zdolal na jeho stadionu 3:0. Tirol má v kádru legionáře ze Slovinska, Brazílie nebo Itálie.

Zápas bude vysílat živě od 18:00 Nova Sport 1 a TV Tipsport.

Zdroj a foto: sigmafotbal.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)