Velkomoravská je neprůjezdná, nabouralo se tady šest aut

Čtvrtek, 6.10.2016

AKTUALIZOVÁNO

Hromadná havárie ve zúžené části Velkomoravské zablokovala provoz v této frekventované ulici. Při nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo, problém je jen z pohledu plynulosti dopravy ve městě. 

Dnes krátce po čtrnácté hodině došlo na komunikaci na ulici Velkomoravské v Olomouci, ve směru od Hodolan do centra Olomouce, v úseku, kde probíhá oprava mostu, k dopravní nehodě šesti vozidel, která do sebe postupně narazila. Nehoda se obešla bez zranění a také bez úniku provozních  kapalin. Místo nehody je ale v tuto chvíli zcela neprůjezdné. Na místě jsou policisté, kteří provádí šetření a zjišťují veškeré okolnosti a souvislosti nehody, stejně jako míru zavinění jednotlivých účastníků a výši vzniklé škody. 

Posléze se podle policistů ukázalo, že se jednalo o dvě na sobě nezávislé nehody. Jedna byla na místě vyřešena prostřednictvím euroformulářů, druhou policie zadokumentovala a bude ji dále šetřit. Provoz ve Velkomoravské ulici byl plně obnoven krátce po půl čtvrté. 

Na tomto místě to není první nehoda, někteří řidiči mají nejspíš se zúžením provozu do jednoho pruhu zásadní problém. Například v polovině srpna zde podnapilý řidič vjel do betonových svodidel, škoda byla asi 80 tisíc korun. 

Ilustrační foto: Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)