Dva opilí řidiči zavinili dvě včerejší bouračky. Za to jim teď hrozí i vězení

Čtvrtek, 16.2.2017

Dvě nehody s alkoholem v hlavní roli řešila ve středu 15. února olomoucká policie. V prvním případě řidička s alkoholem v krvi narazila zezadu do auta, které pouštělo lidi na přechodu pro chodce, ve druhém případě opilý řidič vyjel s autem ze silnice.

Kolem šestnácté hodiny došlo v ulici Jižní v Olomouci - Slavoníně k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Z prvotního šetření podle policie vyplývá, že k nehodě došlo v okamžiku, kdy osobní vozidlo, řízené 39letou řidičkou, zastavovalo před přechodem pro chodce a zezadu do něj narazil vůz Chrysler, které řídila 32letá řidička. U obou provedli policisté dechové zkoušky. Zatímco u 39leté řidičky byla negativní, u 32leté řidičky pozitivní. Policisté jí naměřili kolem 1,3 ‰ alkoholu v dechu. Po poučení se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Během nehody nebyl nikdo zraněn, celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Přesné okolnosti a souvislosti nehody jsou v šetření policistů dopravního inspektorátu Olomouc. Dvaatřicetiletá řidička je nyní podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Ve stejný den, tentokrát krátce po sedmnácté hodině, se odehrála další dopravní nehoda, při které opět hrál roli alkohol. K nehodě došlo na komunikaci II/447, ve směru jízdy na obec Lužice. Z dosavadního šetření vyplývá, že 52letý řidič vozidla Peugeot, který jel ve vozidle sám, po projetí mírné levotočivé zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin dostal smyk. Vyjel vlevo mimo komunikaci, kde se vozidlo několikrát převrátilo a poté dopadlo na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 000 korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 1,8 ‰ alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičský průkaz  a zakázali další jízdu. Nehodou se nadále zabývají policisté dopravního inspektorátu Olomouc. I on je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Foto: Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)