Dopravní informátoři se osvědčili, zůstanou na zastávkách až do středy

Pondělí, 10.4.2017

Prvních pár dní bezprecedentní koncentrace dopravních uzávěrek a omezení má za sebou Olomouc. Okolo třídy 1. máje se jezdí (či spíše nejezdí) úplně jinak než dřív, nejezdí ani tramvaje. Na rohu nábřeží Přemyslovců u pojišťovny každých sedm až osm minut zastavuje náhradní autobus, který vozí lidi k hlavnímu nádraží. Tam zůstanou až do středy informátoři dopravního podniku města Olomouce, kteří lidem radí, jak nyní cestovat po městě.

Původně zde měli být v pátek a v pondělí, nakonec tady zůstanou informátoři dopravního provozu ještě další dva dny. 

V pátek 7. dubna a dnes, v pondělí 10. dubna v době do 6:00 do 10:00 hodin, informovali zaměstnanci dopravního podniku cestující a veřejnost o změnách v provozu MHD a rozdávali letáky s informacemi o výlukách. Vzhledem k tomu, že se jejich fungování osvědčilo, zůstanou na stejném místě k dispozici také v úterý 11. dubna a ve středu 12. dubna po stejnou dobu, tedy od 6:00 do 10:00 hodin. „Chceme co nejvíce posílit informovanost cestujících a veřejnosti o nastalé situaci v městské hromadné dopravě související s opravou důležité spojnice do centra města. S vedením dopravního podniku chceme také dohodnout, aby se informátoři dopravního provozu v terénu znovu objevili v době konání velkých akcí ve městě, patří mezi ně například jarní etapa výstavy Flora Olomouc,“ reagoval primátor Antonín Staněk.

Informátoři jsou viditelně označeni reflexní vestou a rozdávají letáky s informacemi cestujícím. Výluka v ulici 1. máje, která zasáhla do tramvajového provozu v Olomouci, začala v pátek 7. dubna. Nejen dopravní informace, ale vše, co potřebujete vědět o průběhu stavby, najdete na speciálním webu www.1maje.olomouc.eu

Zbytek dopravy zatím funguje, s ohledem na rozsah změn, relativně dobře. Dnes ráno ovšem řidiči museli přetrpět dlouhou a velmi pomalou kolonu v Dobrovského ulici směrem do centra, a například v Komenského ulici někteří řidiči stále nerespektují nové značky a s klidem projíždějí i do zákazu vjezdu, načež se zase u hotelu Palác otáčejí a jedou zpět. Dopravní podnik navíc dnes začal opravovat i výhybky na křižovatce náměstí Hrdinů a ulice 8. května u polikliniky Spea. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)