Dvacátýho osmýho čtvrtý na náměstí, zvou O5 a Radeček na Tvarůžkový festival

Úterý, 18.4.2017

Už se to blíží! Příští týden budou dva dny v centru města všude olomoucké tvarůžky. Nově na Tvarůžkový festival zve i populární skupina O5 a Radeček. Ta obstará hudební program v první den festivalu, zaměřeného především na nezaměnitelnou olomoukou gastronomickou specialitu. 

Po loňském pilotním ročníku, který překvapil samotné pořadatele obrovským zájmem veřejnosti, bude letos ve všech směrech festival dvojnásobný. Bude se odehrávat na dvou náměstích a bude trvat dva dny. Druhý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu se bude v pátek 28. a v sobotu 29. dubna. Prodejci budou tentokrát své speciality nabízet ve stáncích na Horním i Dolním náměstí. Druhý ročník je tedy výrazně velkoryseji připravený než ten loňský. Do festivalu se zapojí více restaurací, a to asi dvacet, včetně  minipirovarů, chybět nebude prodejce tvarůžkové zmrzliny. Změní se také rozmístění stánků, které byly vloni příliš blízko u sebe, což při návalech zájemců nebylo moc dobré. 

Letos se mohou lidé těšit i na doprovodný program, který se koná po celou dobu festivalu. Půjde nejen o kuchařské show, ale i o taneční program Tanceláře, cirkus LeVitare, cimbálovku, ukázky z opery o tvarůžcích nebo koncerty kapel O5 a Radeček a Stracené ráj. Na obou náměstích bude po oba dva dny dost živo... 

Pozvánku od kapely O5 a Radeček najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=6fdP---ETHI&feature=youtu.be

Přesný program najdete zde http://tvaruzkovyfestival.olomouc.eu/

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(mb)