Srážka s vlakem, srážka s autobusem. Na kolejích čekala staršího muže smrt

Středa, 19.4.2017

Srážka s vlakem a chvíli poté ještě srážka s autobusem. Dvě nehody, jedna s tragickými následky, se odehrály včera večer v Olomouci.

Krátce před půl desátou v noci se odehrála tragická nehoda v prostoru železničního přejezdu na ulici Na Zákopě v Olomouci, části Chválkovice. Střetl se zde projíždějící nákladní vlak se starším mužem, který se tou dobou pohyboval v kolejišti. Při střetu utrpěl zranění, neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. "Veškeré okolnosti a souvislosti této tragické události zjišťujeme," uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Na místo vyrazila okamžitě jednotka zdravonické zýáchranné služby a také profesionální hasiči. Záchranáři na místě našli velmi vážně zraněného staršího muže a zahájili oživovací pokusy. Pacient utrpěl velmi vážná poranění postihující více části těla a i přes navazující rozšířenou resuscitaci a snahu zdravotníků o záchranu života na místě po několika minutách muž zemřel. 

Ke druhé události v ulici Hněvotínská došlo jen o několik minut později. Na silnici se střetl autobus s chodcem, kterého vozidlo přejelo jedním kolem. Pacient utrpěl vážná poranění v oblasti hrudníku a dále také zranění horních a dolních končetin. Po poskytnutí komplexní přednemocniční neodkladné péče byl zraněný muž středního věku přepraven k navazující nemocniční péči do Fakultní nemocnice Olomouce. 

Ilustrační foto: ZZS Olomouckého kraje

Autor: 
(red)