Čas medvíďat právě nastal! Malí baribalové jsou už ve venkovním výběhu

Čtvrtek, 18.5.2017

Už je to tady, na Svatém Kopečku nastal čas medvíďat! Počasí se ustálilo a pro dvě letošní medvíďata baribalů nastal vhodný čas k opuštění „brlohu“ mezi čtyřmi stěnami.

V pondělí byli medvědí sourozenci s matkou na několik hodin zkušebně vypuštěni do výběhu, kde mají z bezpečnostních důvodů vytvořenu ohrádku. "Trvalo pouze několik okamžiků, než začali oba raubíři hbitě šplhat po všem, co jim přišlo do cesty. Seznámení s elektrickým ohradníkem jasně určilo hranice  oblasti jejich pohybu, ale nepříjemné překvapení hodili okamžitě za hlavu a raději se věnují hře Kdo vyleze výš," popisuje první venkovní zkušenosti medvíďat Karla Břečková, mluvčí Zoo Olomouc. Na zbylém prostoru výběhu si čerstvé jarní trávy užívá jejich otec. Celá rodinka se takto může seznámit a současně představit návštěvníkům, respektive dát jim najevo, jak to vidí dál.

"Zveme tedy všechny, kdo se na naše medvíďata těší, aby neváhali a první volnou chvilku přišli strávit pohledem, který by se jim v přírodě naskytl až v severní Americe za oceánem," říká Karla Břečková.

Foto: Zoo Olomouc/ Milan Kořínek

Fotogalerie: