Průtrž mračen vyplavila radnici, rozebraná střecha nevydržela nápory vody

Neděle, 4.6.2017

Přívalový déšť, který se v neděli odpoledne opakovaně přehnal nad Olomoucí, způsobil zatečení do rekonstruované střechy radnice. Na místě zasahovali hasiči. V součinnosti se stavební firmou, která má opravu na starosti, pomáhali upevnit zpět na střechu radnice ochranné plachty.

Vzhledem k zatečení do některých prostor budovy radnice lze v pondělí 5. června předpokládat částečné omezení provozu některých oddělení magistrátu, která mají v budově radnice svá pracoviště. „Předpokládáme, že týkat se může zejména provozu oddělení matriky. Z tohoto důvodu upozorňujeme veřejnost na možná omezení výkonu běžné agendy,“ uvedl tajemník magistrátu Jan Večeř. Paradoxně asi nejhůře postižené jsou údajně přízemní prostory v novodobé přístavbě pod plochou střechou, tedy na té straně radnice, která je otočená směrem k Dolnímu náměstí. 

Na odstranění následků způsobených deštěm se intenzivně podíleli již v průběhu nedělního odpoledne a večera pracovníci odboru správy a odboru ochrany magistrátu města. Místo přijeli zkontrolovat primátor Antonín Staněk a jeho první náměstek Martin Major.

Přesné škody a v důsledku toho i možná omezení fungování provozu magistrátu na radnici budou upřesněna během pondělí.

Ilustrační foto: REJ.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)