Vyplavená radnice funguje s několika omezeními. Škody se teprve budou sčítat

Pondělí, 5.6.2017

Škody, které v historické budově radnice způsobil nedělní přívalový déšť, se teprve sčítají. V současné době ale na radnici fungují všechna pracoviště. Určitá omezení se týkají pohybu po budově – zatím na dobu neurčitou je odpojen výtah a uzavřeno je také schodiště z prvního do druhého patra kolem výtahu. Do druhého patra se tedy občané dostanou pouze zadním schodištěm.

Přívalový déšť způsobil zatečení do právě rekonstruované střechy a poškodil některé prostory ve druhém patře a také v přízemní přístavbě na jižní straně radnice. Část elektrické sítě je proto nyní mimo provoz. V přízemní přístavbě nefungují světla, počítače ale zapnuté jsou. Díky intenzivní práci na odstraňování následků deště, která začala už v neděli odpoledne krátce po samotné události, jsou nyní všechna pracoviště v budově radnice v provozu.

Budovu během dopoledne navštíví revizní technik, který rozhodne o dalších opatřeních, přijdou také zástupci pojišťoven, jak té, u níž je pojištěno město, tak i pojišťovny firmy, která provádí rekonstrukci střechy. O aktuální situaci budeme informovat.

Foto: MMOL

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)