Večer přijdou drsné bouřky s kroupami. Radnici chrání nová provizorní střecha

Úterý, 6.6.2017

Radnice se připravuje na další divoké bouřky. Nad přístavbou, která byla v neděli nejhůře postižena, vyrostla odpoledne nová střecha. Meteorologové mezitím během dne stupňují své výstrahy a varování - večer prý přijdou opravdu velmi silné bouřky.  

Budovu radnice, poškozené nedělními přívalovými dešti, kontroloval v pondělí dopoledne revizní technik. Ten doporučil nechat uzavřené schodiště mezi prvním a druhým patrem. Po revizi výtahu už ale mohl být tento alternativní způsob dopravy do druhého poschodí zprovozněn, takže se lidé  do horní části radnice pohodlně dostanou. V úterý už na rozdíl od včerejška svítí i světla v přízemí. Přesto se ale budou muset měnit některé koncové části elektronistalace. 

Nad přízemní budovou přístavby na jižní straně radnice během odpolede objevilo nové provizorní přestřešení. Nakloněná konstrukce z lešení, desek a plachty odvede vodu z dalších srážek dále od budovy. Průtokový profil žlabu na této střeše je totiž vlivem stavby snížen a když ho při nedělní průtrži navíc ucpal odpad z rekonstruované střechy, byla pohroma rychle hotová. 

Foto: MMOL

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)