Hromadná havárie na dálnici: šest nabouraných vozidel, pět zraněných lidí

Sobota, 10.6.2017

Tři sanitky, profesionální a dobrovolní hasiči i policisté měli včera co dělat, když v podvečerních hodinách zasahovali u dopravní nehody šesti vozidel, část aktérů nehody byli cizinci. Hromadná havárie se odehrála kolem 18. hodiny na rychlostní komunikaci D1 v úseku na 292. kilometru mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou. Při nehodě bylo zraněno pět osob.

Záchranáři na místo vyslali jednu posádku s lékařem, protože podle prvního hlášení byl na místě jen jeden zraněný. Nakonec se ale ukázalo, že zraněných osob je hned pět, a tak zdravotníci přivolali další dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci z Olomouce. Zraněni byli tři muži, mimochodem cizinci, a také dvě ženy. Všichni pacienti byli po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění převezeni k navazující péči na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc. Ve všech případech se jednalo zhmožděniny, přesněji u tří v oblastech hrudníku, v jednom případě dolní části zad a pánve a poslední ze zmiňovaných utrpěl zhmožděniny ramene a paže.

Hasiči nejprve asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování a následně provedli bezpečnostní úkony, včetně likvidace uniklých provozních kapalin. Na místě zasahovaly jednotky požární stanice Hranice a Lipník nad Bečvou a z řad dobrovolných hasičů jednotky Lipník nad Bečvou a Osek nad Bečvou. V závěru hasiči vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a provedli úklid komunikace, po zhruba dvou hodinách byl provoz na komunikaci opět uveden do běžného režimu.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)