Vážná hromadná nehoda na dálnici dočasně zablokovala dopravu na Ostravu

Pátek, 16.6.2017

AKTUALIZOVÁNO VE 13:45

Hromadná dopravní nehoda se stala dnes dopoledne na dálnici D35 na 293. km ve směru na Ostravu u obce Dolní Újezd. Nehoda byla v 10:16 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje. Na místo vyrazili hasiči, policisté a lékaři ze záchranky. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, Velkého Újezdu a Doloplaz. Na místě se potvrdilo, že se při nehodě střetla dvě nákladní a tři osobní vozidla. Hasiči u havarovaných vozidel provedli protipožární opatření a spolupracovali s Policií ČR a zdravotnickou záchrannou službou. Při nehodě se zranily dvě osoby, které byly převezeny na ošetření do nemocnice.

Silnice byla více než hodinu neprůjezdná, v 11,30 hlásil velitel zásahu, že se hasičům podařilo zprůjezdnit rychlý pruh ve směru na Ostravu. "V současné době je průjezdný jeden jízdní pruh. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," uvedla v pátek ve 13:41 policejní mluvčí Ivana Paroulková. Pravděpodobnou příčinou dopravní nehody je nesprávný způsob jízdy v jízdních pruzích, tzv.  zipování v místě zúžení vozovky.

Hasiči jsou stále na místě (stav k 11:45 hodině). O vývoji situace budeme informovat.

Dálnice byla plně zprovozněna před třetí hodinou.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)