Velcí papoušci jsou po letech opět na očích veřejnosti. Nejvíc komunikuje jedna ze samic

Středa, 5.7.2017

Milovníci papoušků se dočkali! Po delší době vznikl v rámci expoziční části Zoo Olomouc speciální prostor pro několik velkých opeřených barevných krasavců. Především s Eliškou si tady prý můžete skvěle popovídat. Eliška je jedna z papouščích samic. 

Papoušci jsou patrně nejvýznamnější skupinou ptáků chovaných v olomoucké zoologické zahradě, a to téměř od počátku jejího fungování. Veřejnost je postupem let měla možnost vídat na různých místech zahrady. Od roku 1985 ovšem nebyl k vidění žádný z velkých druhů a posledních pár let dokonce vůbec žádný zástupce z široké kolekce papušků, žijících na Svatém Kopečku. Papoušci tak trávili čas v zázemí zoo mimo zraky běžných návštěvníků. 

"V loňském roce jsme se proto rozhodli uzpůsobit uvolněnou ubikaci po malých šelmách, a tak mezi voliérou exotických ptáků a stávající ubikací surikat, naproti vyhlídce do Safari Euroasie, od pondělí bydlí ary ararauny a ary arakangy," vysvětlila mluvčí Zoo Olomouc Karla Břečková. "Obzvláště Eliška, jedna ze samiček je velmi komunikativní a předpokládáme, že stejně jako s námi bude si ráda povídat i s návštěvníky." Můžete s přijít podívat osobně, velcí a upovídaní papoušci vás určitě nezklamou. 

Autor: 
(red)