Hustý černý dým nad Olomoucí? Ve Chválkovicích hořela velká asfaltová střecha

Pondělí, 10.7.2017

Sloup hustého černého dýmu vyděsil v sobotu odpoledne některé Olomoučany. Ve Chválkovicích totiž vzplála střecha jednoho z průmyslových objektů, přičemž právě hoření asfaltové lepenkové střešní krytiny neboli ipy produkovalo onen  hrozivě vyhlížející dým, viditelný několik kilometrů daleko.

Na likvidaci ohně se podílelo osm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. Oznamovatel v tísňovém hovoru informoval hasiče, že v průmyslové části Chválkovic v ulici U Panelárny hoří na ploše zhruba 2x2 metry poblíž solárních kolektorů umístěných na střeše objektu. Oheň se ale rychle šířil, plameny prostupovaly napříč celou střechou, a během krátké doby došlo k celkovému zahoření na ploše 100x20 metrů. 

Operační středisko k místu události postupně vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotky Olomouc, Šternberk a Prostějov, za pomoci dobrovolných hasičů Bohuňovice, Dolany, Olomouc, Bělkovice a Velká Bystřice. Velitel zásahu ihned po příjezdu povolal jednotky ve II.st.. Naštěstí včasných zásahem několika jednotek i za pomoci výškové techniky se nebezpečnému počínání ničivých plamenů podařilo rychle zabránit. K požáru s největší pravděpodobností došlo od technologie solární elektrárny, předběžné škody jsou sečteny v částce 4 miliony korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

Foto: HZS Olomouckého kraje a Milla Sam/facebook

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)