Jezdíte na kole? Olomouc je podle ankety druhé nejlepší cykloměsto v ČR!

Středa, 2.8.2017

V Olomouci se na kole jezdí dobře. Vyplývá to alespoň z fantastického druhého místa v celorepublikové anketě Cyklobarometr. Olomouc se díky stříbrné příčce stala v této anketě skokanem roku. První místo v Cyklobarometru obhájil Hradec Králové.

Na anketní otázky odpovídalo a města hodnotilo více než 1200 cyklistů. Anketa zahrnovala sedmatřicet otázek s hodnocením od 1 do 6. Lidé hodnotili množství, značení, šířku či povrch cyklostezek, stejně jako bezpečnost či možnost parkování bicyklů.

„Jsem rád, že Olomoučané ocenili naše dlouhodobé úsilí v podpoře cyklodopravy. Je vidět, že pravidelná údržba a systematický rozvoj sítě cyklostezek či cyklotras nese své ovoce. Uvědomujeme si však, že je stále co zlepšovat. Proto pracujeme na plánu udržitelné městské mobility, který se zaměřuje na podporu cyklodopravy, ale věnuje se i chodcům a hromadné dopravě,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Jakubec.

Ve výsledném žebříčku Olomouc přeskočila Pardubice a Otrokovice a získá od pořadatelů sčítač cyklistů Eco-counter na tři měsíce zdarma. „Využijeme ho v místech, kde je zvýšená frekvence cyklistů, pěších a motoristů a mohla by při klasickém odečtu vzniknout větší odchylka,“ uvedl Stanislav Losert, koordinátor cyklodopravy z odboru koncepce a rozvoje olomouckého magistrátu.

Olomouc od cyklistů získala nejlepší známky ze všech měst za údržbu komunikací pro cyklisty, za jejich dostatečnou šířku i za jejich zobousměrnění pro cyklisty. „Za podobným hodnocením vždy stojí práce mnoha lidí a spolupráce mnoha subjektů, včetně Policie České republiky nebo Povodí Moravy. Díky tomu vedou cyklostezky třeba po hrázi, nebo mohou cyklisté jezdit městem v protisměru,“ vysvětlil Losert.

Anketu Cyklobarometr organizuje druhým rokem Nadace Partnerství za podpory spolku Auto*Mat, České cyklistické federace a Asociace cykloměst.

Kompletní výsledky na stránce www.cyklobarometr.cz

Ilustrační foto: MMOL/ Jan Andreáš

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

Cyklostezky jsou super,ale chtělo by to cyklostezku až do Holice!!!!

A co cyklostezka Olomouc - Chomoutov?! Vždycky me mrazi, at uz jedu autem nebo na kole...