Poničená auta, zablokované silnice, urvané střechy. V noci řádily další bouřky

Čtvrtek, 10.8.2017

Několik silných bouřek se prohnalo nad ránem ve čtvrtek 10. srpna Olomouckým krajem. Bouřky začaly řádit těsně před čtvrtou hodinou ranní. Hasiči měli do 7. hodiny ráno v souvislosti s bouřkami hlášeno už více než 90 událostí v souvislosti s bouřkami.

Bouřky způsobily především lámání a pády stromů a větví na komunikacích a na nájezdech na dálnici D35, v několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, na přístavky u rodinných domů nebo na auta. Ve třech případech zasahovali hasiči také u popadaných stromů na železniční trati (na Konicku a Olomoucku). Celá ráno byli hasiči stále v terénu a likvidovali také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin. 

Nejvíce výjezdů hasiče čekalo na Olomoucku (celkem 35 událostí), Prostějovsku (32 událostí), Šumpersku (16 událostí) a Přerovsku (13 událostí). 

V Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy, v Unčovicích se uvolnila asi polovina střechy hangáru. V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě o rozměrech asi 10 x 20 m a spadla na auto. Také v Lošticích vítr poškodil plechovou střechu rodinného domu. Ráno zasahovali hasiči v Bílé Lhotě – Řimicích, kde vítr odnesl střechu domu. Na místo vyrazili hasiči s plachtami, kterými následně odkrytou střechu provizorně přikrývali.

V souvislosti s bouřkou řešili hasiči také jednu dopravní nehodu. Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. Auto skončilo částečně v příkopu, nikomu se ale naštěstí nic nestalo.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)