Dobývání Hamburku, večerní Kavalerie v plamenech. Olmütz 1813 už v sobotu!

Čtvrtek, 5.10.2017

Velikou show slibuje jubilejní pátý ročník vojenskohistorického festivalu OLMÜTZ 1813. Korunní pevnůstka se v sobotu přesune o 204 let zpátky, do doby vrcholících napoleonských válek. Olomoucká pevnost tehdy plnila roli významného opěrného bodu rakouské armády.

Korunní pevnůstka je jednou z podstatných částí fortifikačního systému Olomoucké pevnosti a v současné době platí za jednu z nejvíce dochovaných částí. Skládá se z jednoho pětibokého bastionu a ze dvou půlbastionů. Jedná se o předsunuté opevnění, které bylo podle svého tvaru nazváno korunní hradba, nebo také Korunní pevnůstka. Pevnůstka byla využívána jako jeden ze vstupů do města.

Připraveno je obléhání Hamburku, které jako jedna z posledních francouzských držav odolávala, pod velením maršála Davouta, spojenecké přesile. Na programu je i pochod městem, předvedení výcviku jednotlivých armád i letové ukázky dravých ptáků. Nebude chybět jezdecko-kaskadérská show a celodenní program, který začne už v 10.00 hodin dopoledne, ukončí ve 20.30 hodin ohňostroj.

„Jedná se o jubilejní pátý ročník, proto jsme si dali na programu záležet. Do Olomouce se sjede přes dvě stě vojáků ze šesti zemí. Zajímavá podívaná s bitevní ukázkou a zábava pro všechny po celý den bude završena večerní jezdeckou show Kavalerie v plamenech a parádním ohňostrojem,“ uvedla za pořadatele Markéta Záleská.

Snahou je přiblížit návštěvníkům období napoleonských válek a připomenout jim, že Olomoucká pevnost a její okolí byla válečnými událostmi poznamenána mnohem více, než je všeobecně známo.

Akci pořádá Muzeum Olomoucké pevnosti spolu s Císařskou Slavkovskou Gardou a Středoevropskou Napoleonskou společností.

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)