Město chce koupit Andrův stadion. Vyjednalo čtyřicetimilionovou slevu

Čtvrtek, 7.12.2017

Koupit Andrův stadion chce město Olomouc. Zájem odkoupit tento areál projevilo vedení města už v listopadu, posléze záměr schválilo i zastupitelstvo. Původní cenu přesahující 185 milionů korun se čtyřčlenné pracovní skupině pověřené vyjednáváním podařilo snížit zhruba o 40 milionů.

„Rada města skutečně včera obdržela nabídku ke koupi Androva stadionu a jeho součástí za 144 milionů a 990 tisíc korun,“ potvrdil za pracovní skupinu náměstek primátora Martin Major.

Podle předběžných dohod by transakce mohla proběhnout ve dvanácti ročních splátkách ve výši 12 milionů korun, přičemž zbývajících 990 tisíc korun by bylo splatných při podpisu smlouvy. O stadion by v budoucnu pečovala městská akciová společnost Správa sportovních zařízení Olomouc. Náměstek upřesnil, že o konečné podobě smlouvy musí rozhodnout rada a následně Zastupitelstvo města Olomouce.

Záměrem radnice je zajistit do budoucna majetkově sportovní infrastrukturu a naopak odstřihnout se od provozování fotbalového klubu. Návaznost Androva stadionu na další sportovní areály a veřejné plochy do budoucna umožní kompletní řešení celého prostoru.

Autor: 
(red)