Turisty vítá větší a modernější informační centrum. I s tvarůžky a regionálním pivem

Čtvrtek, 4.1.2018

Pro turisty i Olomoučany by to měla být ta nejlepší brána do města. Informační centrum Olomouc je od nynějška zpět v původních, ovšem notně vylepšených prostorách v radničním podloubí. V nové podobě ho dnes po třech měsících oprav otevřel primátor Antonín Staněk společně s dalšími členy rady města.

Informační centrum změnilo svou dispozici a zvětšilo se na úkor jedné z kanceláří. „Jsem přesvědčen, že vzhledem k jeho významu pro turisty i obyvatele města to byla správná volba,“ uvedl při otevření primátor Staněk.

V infocentru zůstaly zachovány všechny služby včetně informačního kiosku Europe Direct. Ten se nyní vyjímá svým netradičním kulatým vzhledem. Zůstal zde i oblíbený automat na tvarůžky, který nově doplnil další chladící box na regionální produkty. V nabídce navíc budou už brzy také různé místní sýry i pivo z malých pivovarů.

„Rekonstrukce v podloubí stála zhruba dva miliony korun. Kromě změny stavební dispozice je v infocentru nová elektroinstalace a vzduchotechnika, ale i nový výkladec a modernizované interiérové vybavení. Oprava infocentra je jednou z etap kompletních stavebních úprav radnice, které ji mají ještě více otevřít veřejnosti,“ popsal investiční náměstek primátora Filip Žáček investici, jejíž část pokryje dotace z projektu Obnova kulturní památky olomoucké radnice Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Příspěvek Evropské unie činil 700 tisíc korun.

Ročně do Informačního centra Olomouc zavítá téměř dvě stě tisíc lidí. „Turisté mají nejčastěji zájem o mapy, pohlednice a suvenýry. Zajímají se ale také o to, jak by mohli v Olomouci strávit volný čas,“ konstatovala vedoucí infocentra Jitka Lučanová. Turisté využívají nabídky komentovaných prohlídek, zapůjčení audioprůvodců či výstupů na radniční věž. 

Jak připomněl náměstek primátora Pavel Urbášek, infocentrum slouží i Olomoučanům. „Především pro prodej vstupenek, ale také zde poskytují informace o magistrátu,“ doplnil náměstek. Podle něj je Informační centrum úspěšné i hospodářsky, prodej suvenýrů a vstupenek přináší ročně do městské pokladny 750 tisíc korun.

Od pondělka bude infocentrum již otevřeno klasicky v době od 9 do 18 hodin. A od března, kdy startuje turistický ruch, se otevírací doba prodlouží až do 19 hodin.

Foto: MMOL/ Jan Andreáš a REJ.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)