Silný vichr řádil: poškodil střechy, v Olomouci spadl velký strom před hřbitovem

Neděle, 8.4.2018

Vichr na Olomoucku dnes od dopoledne přinesl spoustu nepříjemných i nebezpečných událostí. K mnoha z nich musely vyrazit jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje přijímala během odpoledne další a další nové žádosti o pomoc.

Ve většině případů se jednalo o vyvrácené či zlomené stromy. V Olomouci na několika místech zajišťovali hasiči uvolněné plechy na střechách. U podobné události zasahovali hasiči v Dubu nad Moravou, v Prostějově a v Kojetíně. V Rooseveltově ulici v Olomouci padala omítka z budovy. Uvolněná byla střešní krytina na budově v ulici 1. Máje v Olomouci, odobn zásahy byly nutné ve Wolkerově či Jiráskově ulici.

I v pozdějších hodinách pokračovaly výjezdy hasičů. Během posledních hodin řešili hasiči uvolněné plechy na střeše gymnázia v Kojetíně. Uvolněné byly také plechy nad lodžií ve čtvrtém patře domu v Prostějově. V Bohuňovicích místní dobrovolná jednotka zajistila rovněž uvolněné plechy na domově seniorů. Ve dvou případech se události nevyhnuly i drážním objektům, hasiči zajistili uvolněné plechy na drážních budovách v Litovli a Náměšti na Hané. Podobný typ události řešila jednotka z PS Litovel v Želechovicích, na budově došlo k uvolnění několika plechů.  V Olomouci v ulici Libušina profesionální hasiči a místní dobrovolné jednotky Chválkovice a Černovír zajišťovaly uvolněné plechy na rodinném domku. Po skončení přejely jednotky k události do ulice Chválkovická, také zde vír uvolnil plechy na střeše. Ve Šternberku v ulici Jívavská hasiči zabezpečovali odlétající plechy z budovy. Stejná situace byla i v Dolanech.

Foto: HZS Olomouckého kraje

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)