Tramvajovou dopravu čekají komplikace. Do Neředína pojedou jen autobusy

Úterý, 10.4.2018

Tramvají do Neředína se cestující deset dní nesvezou. V termínu od 15. do 24. dubna budou na třídě Míru opravovat silnici a v Palackého ulici i tramvajovou trať. Z těchto důvodů bude v úseku Palackého – Neředín, krematorium a zpět tramvajová doprava zastavena a místo ní budou tuto část města obsluhovat autobusy.

Další, ještě výraznější změny v MHD se odehrají o víkendu 21. a 22. dubna, kdy se navíc chystá výměna trolejí na křižovatce náměstí Hrdinů, Palackého a Legionářská. Po skončení těchto speciálních opatření budou znovu platit původní omezení, zahájené 15. dubna. Ta potrvají do 24. dubna. 

Po dobu výluky bude tramvajový provoz upraven následovně: 

Linka č. 1 bude vedena ve své trase dle výlukových jízdních řádů.

Linky č. 2 a 7 budou nahrazeny kombinovanou linkou s označením X2/7, která bude vedena po trase Fibichova – Hlavní nádraží – Žižkovo náměstí – Náměstí Hrdinů – Tržnice – Hlavní nádraží – Fibichova a zpět s obsluhou všech tramvajových zastávek.

Linky č. 3, 4, 5 a 6 budou vedeny dle platných jízdních řádů.

Náhradní doprava v úseku Palackého – Neředín, krematorium a zpět bude zajištěn výlukovými autobusy s označením X. Autobusy linky X budou zastavovat na standardních tramvajových zastávkách s výjimkou zastávky Nádraží město, kde bude autobus stát u přenosného označníku v ulici Litovelská. Ze zastávky Nádraží město na výstupní zastávku Palackého budou výlukové autobusy vedeny i s cestujícími po trase Palackého, Hynaisova, Legionářská a dále zpět na Palackého. Zde na tramvajové zastávce Palackého směr Neředín bude výstup a nástup cestujících.

Jelikož tramvaje budou vedeny pouze na zastávku Náměstí Hrdinů a výlukové autobusy na zastávku Palackého, cestující budou nuceni pro vzájemný přestup přejít mezi těmito zastávkami vzdálenost cca 100 metrů. Z tohoto důvodu jsou jízdní řády konstruovány tak, že rozdíl mezi příjezdem a odjezdem autobusových a tramvajových spojů činí cca 3 - 5 minut.

V sobotu 21. 4. 2018 a v neděli 22. 4. Proběhne výměna trolejového vedení v celé křižovatce náměstí Hrdinů a ulic Palackého a Legionářská. Stavební práce si v uvedené dny vyžádají nová opatření v tramvajovém provozu.

Tramvajové linky č. 1 a 5 budou vedeny ve svých trasách dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Tramvajová linka č. X2/7 nebude provozována.

Tramvajová linka č. 3 bude nahrazena linkou X3 vedenou po trase Trnkova – Tržnice – Nová Ulice a zpět dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Tramvajová linka č. 4 bude nahrazena linkou X4, která bude vedena v obou směrech přes Tržnici a třídu Kosmonautů dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Náhradní doprava v úseku Hlavní nádraží – Neředín, krematorium a zpět bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X2, které budou vedeny dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkových označnících.

Vzájemný přestup cestujících z obou doprav bude na zastávce Hlavní nádraží. Výlukové jízdní řády budou v předstihu k dispozici na prodejnách DPMO, a.s. a na webu www.dpmo.cz.

Ilustrační foto: MMOL/ Pavel Snášel

Autor: 
(red)