Policejní specialisté proti organizovanému zločinu zasahují i v Olomouci

Středa, 11.4.2018

AKTUALIOVÁNO Policejní specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují dnes od rána (ve středu) na prý až desítkách míst v tuzemsku, mezi nimi i v Olomouci. Podle zpráv, které dnes jako první zveřejnil zpravodajský server irozhlas.cz, se policisté zajímají o stavební firmy a protipovodňová opatření.

Policie si vyžádala součinnost několika institucí, údajně například státního podniku Povodí Vltavy a jedné ze stavebních firem se sídlem v Olomouci. Z různých dostupných zpráv není zřejmé, která konkrétní aktivita kriminalisty zajímá. Během dneška si každopádně vyžádali množství dokumentů a procházeli například některé služební počítače. Detektivové byli i na olomoucké radnici, kde si vyžádali součinnost některých osob. I zde se zřemě zajímali o stavební firmy. "V souvislosti s úkony prověřování policie na Magistrátu města Olomouce dne 11. dubna 2018 konstatujeme, že nedisponujeme oficiálními informacemi o cílech a důvodech těchto úkonů. S ohledem na to nemůžeme situaci žádným způsobem veřejnosti blíže komentovat. Magistrát města Olomouce byl požádán o součinnost, která byla úřadem v maximální možné míře poskytnuta," uvedla ve čtvrtek mluvčí radnice Radka Štědrá. 

Podle vyjádření mluvčího Národní centrály proti organizovanému zločinu Petra Ibeheje pro irozhlas.cz se zásah týká protipovodňových opatření, neupřesnil ale, ve kterém městě a zda těch nyní probíhajících či již provedených. V Olomouci ovšem protipovodňová opatření provádí Povodí Moravy, nikoliv Povodí Vltavy, kde dnešní zásah probíhal. Podle ujištění z Povodí Moravy nemá dnešní šetření žádný vliv na pokračování protipovodňových opatření v Olomouci.

Zásahy specializovaných policejních jednotek obvykle provází embargo na informace a následuje pak měsíce či roky trvající šetření. To byl případ i zásahu, který vzrušil Olomouc jen pár dní před komunálními volbami v roce 2014. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát... 

Ilustrační foto: REJ.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)