Na jubilejní Floru se můžete svézt historickým motoráčkem Hurvínek

Čtvrtek, 26.4.2018

Jubilejní šedesátá výstava Flora Olomouc začala na olomouckém výstavišti právě dnes. Kromě bohatého programu nabízí výstava i zajímavé doprovodné akce. Jednou z nich je provoz histoprického motorového vlaku.

Na zahradnickou výstavu se mohou zájemci vydat vlakem Českých drah. Z olomouckého hlavního nádraží k výstavišti bude vozit návštěvníky historický motorový vůz M131 „Hurvínek“. Tradičně pak na veletrhu bude i stánek národního dopravce s maskotem ČD slonem Elfíkem. Výstava potrvá do neděle 29. dubna. Z olomouckého hlavního nádraží doveze „zájemce motorák“ Hurvínek až na zastávky Olomouc-Smetanovy sady nebo Olomouc-Nová Ulice, které leží na dohled výstaviště. Pendlovat Olomoucí bude speciální vlak po celou dobu výstavy mezi 9. a 17. hodinou. Prodej jízdenek bude pouze ve vlaku, kapacita vozů je omezena a nelze v nich přepravovat jízdní kola. Jednosměrné jízdné stojí 15 Kč, děti od 6 do 15 let platí 10 Kč, nejmenší do 6 let pojedou zdarma. Přeprava kočárku pak přijde na 10 Kč. Romantické historické jízdy jsou velmi oblíbené a výstavě tak dodávají další rozměr. 

Pugét pro jubilující květinovou dámu

Největší květinová akce v České republice má tentokrát v hlavním pavilonu A ústřední expozici s názvem Pugét pro Floru, což připomíná její letošní narozeninové téma. Krásně vázané kytice zaplavují prostor celého pavilonu a netradiční instalace levitujících květin nabízejí jedinečný kontakt s exponáty. na galerii v pavilonu A je expozice KYTICE-OD BAROKNÍ KOMPOZICE PO MODERNU. 

Kytice zaplaví prostor celého hlavního pavilonu a netradiční instalace levitujících květin nabídne jedinečný kontakt s exponáty. Součástí bude i floristická show, květinový workshop a interaktivní stěna, do které mohou návštěvníci pro Floru vložit květinu. Nově bude na veletrhu možnost večerní prohlídky a účasti na Retrovečeru, které nabídnou večerní atmosféru zpestřenou autorským komentářem a recitálem Nadi Urbánkové (v pátek 27. dubna od 20 do 22 hodin).

Nechybí ani záplava květů ve Smetanových sadech s nově doplněnými expozičními záhony. Zde uvidí návštěvníci 24 tisíc kusů tulipánů, narcisů, krokusů a hyacintů, jarní trvalkové záhony v Rudolfově aleji, využít mohou vyhlídku z lávky v korunách stromů nebo si prohlédnout holandskou zahradu s 10 tisíci tulipány a narcisy. Samozřejmostí už je i pestrý doprovodný program včetně populárního pásma Receptáře, vystoupení Světlany Nálepkové nebo Daniely Šinkorové. Na veletrhu je vyčleněn i relaxační prostor v pavilonu A s ochutnávkou filmů a klipů z festivalu AFO, který se koná v Olomouci v průběhu akce.

Brány Flory Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Za plné vstupné zaplatí návštěvníci na místě 150 Kč, 120 korun při nákupu lístků předem pomocí on-line systému. Zlevněné vstupenky (pro důchodce a studenty) stojí 80 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 korun, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) je 300 Kč u pokladny a 250 Kč on-line. Zdarma mají vstup na výstavu děti do 6 let a návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP/P.

Foto: Rainer Haufe, CC BY-SA 3.0

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)