Představenstvo Flory chce nového ředitele slavného olomouckého výstaviště

Středa, 30.5.2018

K důležité změně ve vedení akciové společnosti Výstaviště Flora přistoupilo na posledním jednání představenstvo této společnosti. Rozhodnutí se týká obsazení pozice ředitele Flory Olomouc.

"Na základě opakovaného návrhu dozorčí rady společnosti se přiklonilo představenstvo akciové společnosti k záměru vyhlásit na post ředitele společnosti výběrové řízení. Jeho cílem je najít nového ředitele do 1. února 2019. K témuž datu rozhodlo představenstvo o odvolání nynějšího ředitele Ing. Jiřího Uhlíře," uvedla dnes vpodvečer radnice v tiskové zprávě.

Důvodem k tomuto kroku jsou podle informací z dozorčí rady i představenstva rozdílné představy o řízení této významné společnosti. Dozorčí rada dlouhodobě poukazovala také na nedobrou personální situaci, spojenou s odchody klíčových pracovníků, i na přetrvávající problémy v organizaci práce a komunikaci uvnitř společnosti, která spravuje jedno z nejcennějších kulturních dědictví Olomouce, městské parky.

Podstatné je nyní v dané situaci najít řešení, které bude jak pro olomoucké parky, tak i pro tradiční a věhlasnou značku olomouckého výstavnictví dobrým krokem. Všichni příznivci olomouckých květinových výstav teď musí Floře držet palce. 

Ilustrační foto: MMOL

Autor: 
(red)

Komentáře

Škoda, že pan ředitel se podílel na likvidaci bývalých PL úkrytů z období 2. světové války v Bezručových sadech, které by se po "malé renovaci", mohly stát unikátním "artefaktem" pro obyvatele i návštěvníky Olomouce. A to nemluvím o tom, že od počátku 90-tých let minulého století nese Výstaviště Flora odpovědnost-společně s vedením města-za to, že do dnešního dne nebylo umožněno zpřístupnit alespoň jeden ze vstupů do bývalého protileteckého krytu pod Kapucínskou zahradou z Výpadu! Tož tak! :o