Technické služby bez ředitele. Pohřešovaný Miroslav Petřík už není v čele firmy

Úterý, 12.6.2018

Mimořádné zasedání představenstva společnosti Technické služby města Olomouce rozhodlo o ukončení pracovního poměru s ředitelem Miroslavem Petříkem. Důvodem je dlouhodobá nepřítomnost v zaměstnání. Představenstvo rovněž rozhodlo o odvolání Miroslava Petříka z funkce předsedy představenstva.

„Osobně si práce pana Petříka pro akciovou společnost velmi vážím, zákoník práce ale platí pro všechny bez rozdílu,“ komentoval rozhodnutí o ukončení pracovního poměru místopředseda představenstva Miloslav Strýček.

„O dalším postupu, tedy o volbě nového předsedy představenstva a vypsání výběrového řízení na ředitele společnosti, se představenstvo poradí s vlastníkem a následně rozhodne na svém dalším zasedání. Jsem rád, že společnost i přes nepřítomnost ředitele dále funguje a plní úkoly veřejné služby,“ dodal místopředseda představenstva Strýček. Technické služby města Olomouce jsou akciovou společností, stoprocentně vlastněnou městem Olomouc.

Miroslav Petřík je pohřešovaný od 6. května. Naposledy byl spatřen 9. května v Brně. Policie jej i dnes evideuje jako pohřešovaného. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)