Znáte olomoucké podzemí? Dnes se do něj můžete vydat s Durancií

Neděle, 24.6.2018

Výlet do neznámého podzemí nabízí dnes odpoledne olomoucká Durancia. Pod vedením zkušeného průvodce z tohoto spolku navštívíte kryptu kostela svaého Mořice a bývalé podzemní velitelské stanoviště Štábu Civilní obrany Olomouckého okresu, které bylo vybudováno v 50. letech minulého století, a nachází se pod zahradou za kostelem sv. Michala.

Podzemní prostory pod hlavním městským farním kostelem svatého Mořice nás zavedou do středověku. Do krypty pod působivým chrámem se mohou lidé podívat jen výjimečně, například v rámci Dnů evropského dědictví či Noci kostelů, a nebo právě díky akcím spolku Durancia. Velitelství civilní obrany, které bylo vybudováno v padesátých letech minulého století, se nachází se pod klášterní zahradou za kostelem svatého Michala. Už samo toto prostředí je většině Olomoučanů neznámé, i když je prakticky uprostřed města. V krytu uvidíte, jak se představitelé města v polovině minulého století chystali na případnou válku s "imperialistickým západem". 

Sraz zájemců je v 15,40 na Horním náměstí vedle orloje. Vstupenky zarezervujete a více informací o akci najdete zde: https://www.durancia.cz/node/166

Durancia jindy pořádá prohlídky podzemí pod Klášterním Hradiskem nebo výstupy na nejvyšší věž olomoucké katedrály svatého Vácava.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)

Komentáře

Prosíme zdvořile o korekturu textu v článku. Dekujeme.