Králíci, holoubata a další mláďata lákají návštěvníky na výstaviště Flora

Sobota, 8.9.2018

Mladá zvířata se od pátku představují na druhém ročníku celostátní chovatelské výstavě na výstavišti Flora Olomouc. Druhý ročník celostátní prodejní výstavy mladého zvířectva představuje přes dva tisíce zvířecích benjamínků a dalších hospodářských zvířat více či méně známých plemen a barevných rázů. Své zázemí naleznou v pavilonech A a E olomouckého výstaviště Flora. Mezi pavilony se uskuteční i tradiční soutěž v králičím hopu.

„Prodejní výstava mladých zvířat se v areálu našeho výstaviště koná sice teprve podruhé, historie podobných veletrhů pořádaných u nás je však již sto let stará. Velké národohospodářské a zemědělské výstavy se totiž v Olomouci s úspěchem konaly už ve 30. a 40. letech minulého století. Naší společnou snahou je nyní na tuto tradici navázat,“ vysvětlil místo konání ředitel výstaviště Jiří Uhlíř.

Výstaviště Flora Olomouc svou kapacitou poskytuje Chovatelské výstavě mladých králíků holubů a drůbeže jedinečné a nepostradatelné prostory a zázemí, které již při prvním ročníku vyvolaly velkou spokojenost jak ze strany vystavovatelů, tak i pořadatelů. Po úspěšné premiéře se tak vystavovatelé mohou opět těšit na velkou přízeň návštěvníků. „Po dvou letech opět zveme návštěvníky, i ty nejmenší, na výstavu mláďat chovných zvířat, která se vždy po roce střídá s Moravskou chovatelskou výstavou. Můžete se těšit nejen na malé králíčky, holoubata, ptačí mláďata různých plemen drůbeže, ale celkově na pestrou expozici zajímavých mladých přírůstků,“ zve garant výstavy Lukáš Juřica.

Celostátní výstava mladého zvířectva je přehlídkou dlouhodobé a náročné šlechtitelské práce chovatelů, proto nejlépe oceněným zvířecím mláďatům budou odbornou porotou uděleny čestné ceny, poháry a tituly Mistr ČR a Šampion ČR. Vystaveno bude 154 kusů holubů, 529 kusů drůbeže a 1832 kusů králíků, z nichž 323 kusů velkých, 747 kusů středních a 361 kusů malých králíků, dále pak 329 kusů zakrslých a 72 kusů zvláštních králíků.

Expozice je doplněna tematickým programem s ukázkami hospodářských zvířat, která neodmyslitelně patří k našemu venkovu. V sobotu 8. září mohou návštěvníci podpořit své ušaté favority v králičím hopu mezi pavilony A a E od 9 do 17 hodin. Pro děti má dále Městská knihovna v Olomouci připravený tvořivý koutek, kde si své čtyřnohé kamarády mohou vyrobit.

Vstupné je pro plnoplátce 80 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. Výstava se koná ve spolupráci s Českým svazem chovatelů, Krajským sdružením Olomouckého kraje.

Autor: 
(red)