Podchod, který spojuje Novou Ulici a Povel, je po čtyřech měsících zase v provozu

Středa, 26.9.2018

Podchod pro pěší u zastávky Fakultní nemocnice pod frekventovanou Brněnskou ulicí v Olomouci je opět v provozu. Podchod má za sebou náročnou čtyřměsíční rekonstrukci. Město za ni zaplatilo 16 milionů korun z vlastního rozpočtu a z dotace.

„Jedná se o další důležitou investici do městské dopravní infrastruktury. Podchod pro pěší pod vytíženou komunikací, která je zároveň výpadovkou na Brno, spojuje městské části Povel a Novou Ulici. Hojně je využíván i z toho důvodu, že slouží jako bezpečný způsob k tomu, jak se dostat do areálu Fakultní nemocnice Olomouc,“ objasnil investiční náměstek olomouckého primátora Filip Žáček.

Stavební úpravy probíhaly ve všech částech podchodu, která  propojuje ulici Heyrovského a na druhé straně ulici Vojanovu, jež ústí do areálu Fakultní nemocnice. Výsledkem rekonstrukce je nové zastřešení, opláštění, okenní výplně podchodu a rampy tramvajových zastávek. V podzemní části stavební úpravy zahrnovaly sanační práce na betonových plochách. Podchod má nové osvětlení a omítky v zářivých žlutých barvách s úpravou, která má odolat případnému útoků vandalů.

„Podchod byl vybudován v roce 1982, je zřejmé, že začal postupně dosluhovat a z tohoto důvodu jsme naplánovali jeho velkou opravu,“ připomněl investiční náměstek Žáček. Na rekonstrukci podchodu se městu podařilo získat dotaci. „„Integrovaný regionální operační program nám na rekonstrukci podchodu poskytne dotaci ve výši 10,3 milionů korun,“ potvrdil náměstek primátora  Ladislav Šnevajs.

 Kromě podchodu, jehož opravy byly čistě v režii města, prošla rekonstrukcí i tramvajová trať v úseku od oblouku v Brněnské ulici až po zastávku Fakultní nemocnice, kterou realizoval Dopravní podnik města Olomouce. Na ní už běžný tramvajový provoz funguje od září. Částka společné investice města a Dopravního podniku tak dosáhla více než 35 milionů korun.

Foto: MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)