Zoo Olomouc od pátku láká na nová krásná africká zvířata! Přijďte se seznámit

Neděle, 7.10.2018

Kalahari, to je lákadlo. Nový pavilon v olomoucké zoo je nejen krásný architektonicky, ale především je domovem bezvadných afrických zvířat. K surikatám, hrabáčům, damanům či úžasným ptáčkům snovačům teď přibyla další speciální africká zvířata - medojedi kapští z jihu černého kontinentu.

„V pátek jsme na pavilon Kalahari umístili pár medojedů kapských. Jde o velmi zajímavá zvířata, přivezená přímo z místa jejich přirozeného výskytu, tedy z Afriky,“ popisuje mluvčí Zoo Olomouc Karla Břečková. „Do Zoo Olomouc přicestovali na konci srpna a nejdřív museli absolvovat povinnou měsíční karanténu, kterou pracovníci Krajské veterinární správy ukončili ve středu. Dnes dopoledne jsme tato dlouho očekávaná zvířata, která nejsou v zoologických zahradách běžnými chovanci, přestěhovali do pro ně postavené ubikace.“ Pavilon byl tímto doplněn o poslední z druhů zvířat, pro něž byl od samého začátku budován.

Jeho noví obyvatelé se seznamují s prostorem každý po svém, samec se stočil do klubíčka a tváří se, že spí. Zatímco samice začala okamžitě šplhat po skalách a testovat možnosti, které jí povedený výběh nabízí.

„Milovníkům zvířat tak dáváme jasný důkaz, že návštěva zoo není jen sezónní záležitostí, ale i v podzimním čase jim nabízí atraktivní novinky,“ dodává Karla Břečková. My připomínáme, že v tomtéž africkém pavilonu jsou dnes k vidění i dost roztomilá mláďata surikat.

Foto: Zoo Olomouc

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)