Dobrovolní hasiči dostali nové obleky i dýchací zařízení, brzy jim přibudou i auta

Pondělí, 26.11.2018

Nové zásahové vybavení a techniku v celkové hodnotě 723 tisíc korun dostali dobrovolní hasiči statutárního města Olomouce. Na vybavení a techniku přispěl i Olomoucký kraj částkou 337 tisíc korun. Dva hasičské sbory čekají i nová auta, která jim pořídí město. 

Při setkání se zástupci města a kraje převzali velitelé jednotek nové zásahové vybavení a techniku, pořízenou z rozpočtu města a za přispění dotace Olomouckého kraje. „Činnost hasičů je velmi náročná a pro bezpečnost obyvatel města životně důležitá. Tímto jim chci poděkovat za obětavou práci, kterou vykonávají ve prospěch města a jeho obyvatel,“ uvedl Martin Major, 1. náměstek primátora.

Velitelé jednotek sborů dobrovolných hasičů převzali osm kompletů dýchacích přístrojů Dräger včetně náhradních lahví, dva zásahové obleky, zásahové přilby Gallet, svítilny a další ochranné zásahové vybavení. Obnova hasičské techniky zahrnovala i pořízení hydraulického rozpínacího nástroje a hydraulických nůžek, a dále nákup automatického defibrilátoru AED, společně s páteřní deskou a záchranářským batohem. „Díky značné podpoře ze strany vedení města a čerpání dotací jsme schopni nejen pořizovat vybavení, ale také pořizovat nové automobily a budovat nové hasičské zbrojnice,“ pokračoval Martin Major.

Letos dostanou dobrovolní hasiči v Černovíře a Radíkově ještě dva nové dopravní automobily v hodnotě 2,76 milionů korun. Vozy uhradí město Olomouce za přispění dotace Olomouckého kraje a Ministerstva vnitra – generálního ředitelství hasičského záchranného sboru ČR. „Technický stav vozidel, která používají v Černovíře a Radíkově, je už zcela nevyhovující, proto je moc dobře, že se podařilo za přispění dotací zakoupit dva nové automobily, které odpovídají požadavkům 21. století. Chci vám popřát, aby vozidla sloužila co nejlépe a zároveň, abyste je při své činnosti museli používat co nejméně,“ dodal Martin Major.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)