Sněží a tak na silnicích třískají plechy. Policie vyráží k desítkám nehod

Úterý, 8.1.2019

AKTUALIZOVÁNO! Venku vytrvale sněží a tak řidiči bourají. Klasika. Potvrzují to i zprávy od policie. Ve městě pracují na vyčištění cest jak Technické služby města Olomouce, tak i majitelé nemovitostí. 

"Dnes dopoledne jsme přijali dvě desítky dopravních nehod v celém Olomouckém kraji. Hlavně se jednalo o dopravní nehody osobních vozidel na silnicích druhých a třetích tříd. Řidiči převážně nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze pozemní komunikace a povětrnostním  podmínkám. Většina nehod se obešla bez zranění, došlo pouze ke hmotným škodám na majetku," uvedl mluvčí Policie ČR Libor Hejtman.

Po desáté hodině havarovala dvě nákladní vozidla na 301. kilometru dálnice D1 mezi obcemi Hranice a Lipník nad Bečvou ve směru na Olomouc. Komunikace byla dočasně uzavřena. Krátce před půl dvanáctou byl uzavřený úsek zprůjezdněn jedním jízdním pruhem. Podle prvotních informací nedošlo ke zranění osoby. Na dálnici se vytvořila se až 7 km kolona. Policisté jsou stále na místě.

K menším nehodám došlo také v Olomouci, například ve Velkomoravské ulici. 

"Apelujeme na řidiče, aby jezdili s maximální opatrností a počítali s delším časovým dojezdem," upozorňuje Libor Hejtman. Podle předpovědi počasí má sněžit i v noci a zřejmě i zítra. Počítat s horší sjízdností a schůdností by tedy měli nejen řidiči, ale i chodci. 

AKTULÁNÍ INFO V 16:50 Provoz na dálnici D35, ve směru z Ostravy na Olomouc v místě nehody dvou nákladních vozidel mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi byl krátce po šestnácté hodině zcela obnoven. S přihlédnutím na klimatické podmínky a stav komunikace a nesjízdnost je komunikace I/46, ve směru ze Šternberka na Moravský Beroun a v opačném směru uzavřena. V uvedeném úseku stojí kamiony. Ostatní komunikace v Olomouckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)