Primátor s premiérem o novém zimním stadionu: přispět musí stát i kraj

Středa, 9.1.2019

O významných investicích Olomouce se jednalo na novoročním setkání na Úřadu vlády ČR. S nejdůležitějšími plány města seznámil premiéra Andreje Babiše olomoucký primátor Mirek Žbánek.

„Řešili jsme možnosti spolupráce města a státu, respektive jeho věcně příslušných ministerstev. Premiérovi jsem představil témata, která by měla tato spolupráce pomoct řešit,“ uvedl po úterním setkání s Andrejem Babišem primátor Žbánek.

Premiér se zajímal o plány na proměnu olomouckého zimního stadionu. Nad projektem výstavby haly řešili za účasti vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky také harmonogram přípravy projektu a možnosti financování. „V případě diskutované výstavby multifunkční haly jde o projekt, který přesahuje rámec města a na jeho financování se musí podílet i kraj a stát. Na tom jsme se shodli s premiérem,“ vysvětlil primátor. Projekt nové multifunkční haly totiž bude znamenat investici v řádu několika stovek milionů korun. 

Kromě zimního stadionu diskutoval primátor s premiérem i další projekty, zahrnuté do Národního investičního plánu. Jedná se o projekty zejména v oblasti dopravy a odpadového hospodářství, které budou zároveň figurovat v připravovaném dlouhodobém investičním plánu města.

Foto: Úřad vlády ČR

 

Autor: 
(red)