Tvarůžková cukrárna v Olomouci končí. Zůstane jen rozvoz "voňavých" specialit

Středa, 30.1.2019

Páteční rozvoz objednaných specialit plus účast na všech akcích typu Olomoucké masopustní veselí, Tvarůžkový festival a dalších… Pouze to zůstane v Olomouci po unikátním podniku, který od března roku 2015 lákal lidi na speciální gastronomickou pochoutku, slané tvarůžkové dezerty. Tvarůžková cukrárna v Denisově ulici definitivně zavřela, v provozu je teď už jen její starší sestra v Lošticích.

„Je to kombinace více důvodů, proč kamenná provozovna v Olomouci končí,“ vysvětluje majitelka firmy Blanka Poštulková důvod nepopulárního kroku. „Jelikož jsme malá rodinná firma, starala jsem se sedm dní v týdnu o provoz obou cukráren, což se už začínalo podepisovat i na mém zdraví, a za druhé měl vliv i počet návštěvníků cukrárny.“ Majitelka originálního gastronomického podniku uvedla, že za relativně malým zájmem o návštěvy v cukrárně v Denisově ulici stojí i zhruba devítiměsíční uzavření tramvajové dopravy v roce 2017 při rekonstrukci ulice 1. máje. „Návštěvníci si u nás občas stěžovali, že když nejezdí tramvaje, nedostanou se k nám, protože auto nemají v centru kde zaparkovat,“ dodala Blanka Poštulková.

V Olomouci se chce Tvarůžková cukrárna dále prezentovat na velkých veřejných akcích, nejbližší z nich bude masopust 16. února. Navíc bude zákazníkům každý pátek rozvážet objednané zboží. „Naši zákazníci mohou posedět v rozšířené a upravené cukrárně v Lošticích,“ dodala Blanka Poštulková, která v roce 2017 stala Živnostnicí Olomouckého kraje.

V Lošticích najdou zájemci cukrárnu na adrese Komenského 325. Olomouci ale bude toto jedinečné gastronomické zařízení rozhodně chybět... 

Foto: REJ.cz a FB Tvarůžkové cukrárny

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)