Autobusy v příkopech, spadlé stromy. Hasiči zasahovali u více než padesáti případů

Pondělí, 4.2.2019

Nákladní auto, blokující křižovatku, střet vlaku se stromem, osobní auto napasované do tramvajové zastávky, zablokovaná sanitka, autobusy s cestujícími v příkopech… Desítky takových případů řešili od nedělního večera profesionální i dobrovolní hasiči, u vážnějších případů musela být také policie.

„Zasahovali jsme u havarovaného autobusu sjetého do pole mezi obcemi Topolany a Ústín. V hromadném dopravním prostředku cestovalo v tu chvíli osm cestujících, z toho jedna osoba utrpěla lehké zranění,“ popsal jeden z případů mluvčí HZS Zdeněk Hošák. Při nehodě naštěstí nebyl poškozen autobus, takže řidič mohlo nadále využívat topení a cestujícím zajišťovat tepelný komfort. K místu byl operačním střediskem vyslán i náhradní autobus ze stanice profesionálních hasičů v Olomouci.  Další autobus havaroval v pondělí ráno po šesté hodině u Hraničných Petrovic. Vozidlo sjelo do příkopu, cestující byli v pořádku. Další autobus sjel ze silnice u Hrdibořic, ani tentokrát nebyl nikdo z cestujících zraněn.

Ve čtvrt na sedm se odehrála i železniční nehoda, kdy u Mikulovic narazil spěšný osobní vlak do stromu. I zde se vše obešlo bez zranění a bez nutnosti evakuace cestujících, hasiči museli pouze odstranit strom z kolejí.

Hasiči museli urychleně pomoci i sanitce, která mířila k akutní pomoci pacientovi do Města Libavá. Průjezd silnicí blokoval spadený strom. Hasiči strom velmi rychle odstranili a doprovodili sanitku až na místo jejich zásahu. V desítkách dalších případů poskytovali hasiči technickou pomoc například při vyproštění osobních vozů z příkopů, pomáhali i zablokovanému kamionu s návěsem.

Vzhledem k tomu, že na celém území i nadále vytrvale sněží a teploty se pohybují okolo nuly, je povrch mnoha komunikací sjízdný jen s velkou opatrností. Není vyloučeno, že budou přibývat další nehody a zásahy hasičů. K pondělnímu poledni evidovali profesionální hasiči celkem 63 výjezdy.  

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)