Zvonička z Výpadu se vrátí v plné kráse. Posune se ke Katovým schodům

Pátek, 1.3.2019

AKTUALIZOVÁNO Replika dřevěné zvoničky z Bezručových sadů nahradí tu stávající a získá v parku nové místo. Instalace repliky malé, ale výrazné dřevostavby začala už 13. března, ačkoliv se s ní původně počítalo až na měsíc duben.

„Historicky byla stávající dřevěná zvonička v Bezručových sadech součástí Pavloviček, odkud byla, tehdy ještě se zvonem, přemístěna do městského parku. Dnes je zvonička již bez zvonu a kvůli velmi zchátralému stavu musí být demontována,“ prozradil původ zvoničky náměstek technického úseku Výstaviště Flora Olomouc Jiří Svačinka.

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. nechala vytvořit její dokonalou repliku, která je nyní umísťována na nové místo v centrální části Bezručových sadů u Katových schodů.

Nové místo pro zvoničku bylo vybráno po dohodě s Národním památkovým ústavem, Odborem památkové péče a projektantem. Cílem je dát zvoničce prostor v centra dění parku a alespoň částečně ji chránit před nežádoucími přírodními vlivy.

„V současné době se upravuje vybrané místo pro usazení repliky zvoničky a chystá se odstranění dosloužilé zvoničky,“ dodává Svačinka. Do budoucna se zvonička dočká i nového zvonu.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)