Květiny, zelenina, stromky či pomůcky pro zahradníky. První zahradnické trhy už teď!

Čtvrtek, 14.5.2020

Sázíte, plejete, stříháte, upravujete zahrádky? Na jaře se toho na zahradě nebo kolem domu děje nejvíc. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.

Zahradnické trhy proběhnou dvakrát v květnu a jednou v červnu. Návštěvníkům poskytnou široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. „Nakoupíte zde květiny, zeleninu, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky a potřeby od lokálních pěstitelů,“ láká k návštěvě ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fugličková.

Na první Zahradnické trhy se mohou návštěvníci těšit o víkendu 16. a17. května od 9 do 17 hodin. Kdo nestihne tento termín, bude mít možnost si rostliny a hobby potřeby nakoupit týden poté, tj. 23. a 24. května. Třetí termín Zahradnických trhů proběhne 6. a 7. června 2020.

Zahradnické trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Organizátoři vše konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí, Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. „Zdraví je pro nás na prvním místě, proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce,“ uvádí ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fugličková.

Kromě zahradnických se konají už v pátek i Selské trhy. Ty jsou obdobou dřívějších farmářských trhů, zákazníci tady najdou regionální jídlo, ovčí sýry, uzeniny, pečivo a další dobroty.  

Termíny:

  • 16.–17.5., sobota – neděle, 9:00 až 17:00
  • 23.–24.5., sobota – neděle, 9:00 až 17:00
  • 6.–7.6., sobota – neděle, 9:00 až 17:00

Více na https://www.flora-ol.cz/akce/zahradnicke-trhy

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)